Güvenlik konusu her zaman ilk sırada olma ilkemiz ile merak ettiğiniz soruları aşağıda bulabilirsiniz.


Hız sabitleme Nedir? Ne işe Yarar?

Türkçe’ye hız sabitleyici olarak geçmiş olan “Cruise Control” sistemi, özellikle şehirler arası yolculuklarda şoförün yorgunluğunu neredeyse yarı yarıya azaltan; bununla da kalmayıp yaklaşık olarak sizlere %25 oranında bir yakıt tasarrufu sunan mükemmel bir sistemdir. Aracın gereksiz hızlanmasını engelleyip siz gaz vermeden ayarladığınız hızda sabit seyir etmesini sağlar. Yolculuklarınızı daha eğlenceli bir hale getirmekle kalmayıp; şoförlerin şikayet etiği topuk ağrısı ve sağ ayak uyuşması gibi rahatsızlıklardan da sizleri kurtarır.


Aracıma zararı var mıdır?

Hayır. Montaj sonrasında fonksiyon testleri, güvenlik testleri ve bilgisayar yazılımı ile arıza teşhisi yapılmaktadır. Bunlar yapılmadan araç teslimi asla yapılmaz.


Devreden çıkmama çalışmama gibi risk durumu nedir?

Montaj sonrasında tüm fonksiyon ve güvenlik  testleri yapılacağından dolayı böyle bir durum olması imkansız. Aracınız düz vites ise debriyaj ve fren müşür bilgileri sürekli ilgili beyin (Peugeot grubunda BSI, Fiat grubunda Body) tarafından kontrol edilir problem dışında otomatik olarak devre dışı bırakılır.


Garantili midir?

Evet. Aracınızın şase kodu ile birlikte sistemimize kayıt yapılacağından dolayı  yapmış olduğumuz hız sabitleme sistemimize ömür boyu garanti verilmektedir.


Aracımın garantili bu sebeple garanti bozulur mu?

Evet. Aracınız garantili ise aracınızın garantisinin bozulma ihtimali var çünkü yetkili servis tarafından yapılan bir işlem değil. Normal şartlar altında yetkili servisler aracı garanti dışına çıkartmak istemezler çünkü garanti dışında kalan araç bakım ve onarım için artık yetkili servise gitmeyeceğinden müşteri & para kaybı olacağından görmezden gelirler. Siz "ben dışarıda hız sabitleme yaptırdım" demediğiniz sürece anlaşılmaz çünkü arıza tespit cihazında herhangi bir arıza görünmeyecektir.


Uzaktan destek ile yapılır mı?

Evet. Toyota araçlar için uzaktan teknik destek verebiliriz ancak kodlama ve tesisat işlemlerinin var olduğu araçlarda güvenlik nedeniyle malesef uzaktan destek verilmemektedir.