Sık Sorulan Sorular SSS

Güvenlik konusu her zaman ilk sırada olma ilkemiz ile merak ettiğiniz soruları aşağıda bulabilirsiniz.


HIZ SABİTLEME CRUISE NEDİR?

Türkçe’ye hız sabitleyici olarak geçmiş olan “Cruise Control” sistemi, özellikle şehirler arası yolculuklarda şoförün yorgunluğunu neredeyse yarı yarıya azaltan; bununla da kalmayıp yaklaşık olarak sizlere %25 oranında bir yakıt tasarrufu sunan mükemmel bir sistemdir. Aracın gereksiz hızlanmasını engelleyip siz gaz vermeden ayarladığınız hızda sabit seyir etmesini sağlar. Yolculuklarınızı daha eğlenceli bir hale getirmekle kalmayıp; şoförlerin şikayet etiği topuk ağrısı ve sağ ayak uyuşması gibi rahatsızlıklardan da sizleri kurtarır.


HIZ SABİTLEME ARACIMA ZARAR VERİR Mİ?

Hayır. Montaj sonrasında fonksiyon testleri, güvenlik testleri ve bilgisayar yazılımı ile arıza teşhisi yapılmaktadır. Bunlar yapılmadan araç teslimi asla yapılmaz.


HIZ SABİTLEYİCİNİN TAKILI KALMASI OLUR MU?

Montaj sonrasında tüm fonksiyon ve güvenlik  testleri yapılacağından dolayı böyle bir durum olması imkansız. Aracınız düz vites ise debriyaj ve fren müşür bilgileri sürekli ilgili beyin (Peugeot grubunda BSI, Fiat grubunda Body) tarafından kontrol edilir problem dışında otomatik olarak devre dışı bırakılır.


HIZ SABİTLEYİCİ SİSTEMİ GARANTİLİ Mİ?

Evet. Aracınızın şase kodu ile birlikte sistemimize kayıt yapılacağından dolayı  yapmış olduğumuz hız sabitleme sistemimize ömür boyu garanti verilmektedir.


GARANTİLİ ARACIMA HIZ SABİTLEYİCİ TAKTIRMAK ARACIN GARANTİSİNİ ETKİLER Mİ?

Evet. Aracınız garantili ise aracınızın garantisinin bozulma ihtimali var çünkü yetkili servis tarafından yapılan bir işlem değil. Normal şartlar altında yetkili servisler aracı garanti dışına çıkartmak istemezler çünkü garanti dışında kalan araç bakım ve onarım için artık yetkili servise gitmeyeceğinden müşteri & para kaybı olacağından görmezden gelirler. Siz “ben dışarıda hız sabitleme yaptırdım” demediğiniz sürece anlaşılmaz çünkü arıza tespit cihazında herhangi bir arıza görünmeyecektir.