Biz Kimiz?

1978 Yılı Adana doğumluyum, küçük meraklar ve hobi şeklinde başlangıç ile 2004 yılında satın almış olduğum Peugeot 206 aracımın hız sabitleyicisinin olmaması ve Avrupa versiyonlarında olması dikkatimi çekmişti. Yetkili servise gidip montaj talebi istediğimde ise sonradan montajının mümkün olmadığı bilgisi verilmişti ancak gerekli çizim ve kodlama cihazlarını satın alıp hız sabitleyici montajını tamamlamıştım.

Elektrik elektronik mühendisi ve işinde gemi motoru bakım onarımcısı olarak konuyu en ince ayrıntısına kadar inip öğrenmeyi amaçlamıştım. Bu sebeple çizimler, montaj & demontaj katalogları ve diagnostic arıza tespit cihazları satın alarak sadece Peugeot değil Citroen, Amerikan Chrysler. BMW, Renault, Toyota, Hyundai ve Mercedes gibi markalarda birçok sistem değişiklikleri yaptım.

İlk olarak montaj yaptığım yada sistem değişikliği yapacak olduğum aracın teknik tüm çizimlerini okuyup anlayıp ve en az bir yetkili servis teknik personeli kadar işime titizlik ile yaklaşırım. Hala çok küçük bir sistem değişikliği yaparken bile merakımdan dolayı büyük bir heyecan ile işime yaklaşmaktayım. Hobi maksatlı başlayan modifikasyonlarım gelen yoğun talep ve istekler üzerine bu siteyi açmama sebep olmuştur…

Mehmet ÜNALDI

Elektrik – Elektronik Mühendisi